KVKK

KVKK

Madde 1 – Genel Hükümler

1.1. wafrabe.com (“Site”), tüm kullanıcılar için erişilebilir bir platformdur. Site üzerinde sunulan hizmetler, aksi belirtilmedikçe ücretsiz olarak sunulmaktadır.

1.2. Site yönetimi, aşağıdaki koşullara uymayan kullanıcıların site erişimini engelleme ve ilgili yasal haklarını saklı tutma hakkına sahiptir:

1.2.a. Siteye yanlış, düzensiz, eksik veya yanıltıcı bilgilerin girilmesi, genel ahlak kurallarına aykırı ifadelerin kullanılması ve Türkiye Cumhuriyeti yasalarına aykırı davranılması.

1.2.b. Site içeriğinin izinsiz olarak kısmen veya tümüyle kopyalanması.

1.2.c. Kullanıcılar, kendilerine verilen veya kendi belirledikleri kullanıcı adı, şifre gibi bilgileri üçüncü kişilerle paylaşmamalı ve kullanım haklarını başka kişilere devretmemelidir. Üçüncü kişi ya da kuruluşlarla paylaşılmasından kaynaklanan ve bu bilgilerin kullanıcı dışındaki kişiler tarafından kullanılmasından kaynaklanacak her türlü zarardan doğrudan kullanıcı sorumludur.  Aynı şekilde kullanıcı, Internet ortamında bir başkasına ait IP adresi, elektronik posta adresi, kullanıcı adı gibi kişisel bilgileri kullanamayacağı gibi diğer kullanıcıların özel bilgilerine de izinsiz olarak ulaşamaz veya bunları kullanamaz. Kullanıcı bu şekilde bir kullanımdan dolayı doğabilecek her türlü hukuki ve cezai yükümlülüğü kabul etmiş sayılmaktadır.

1.2.d. Site güvenliğini tehdit edecek yazılımların kullanılması veya sitenin normal çalışmasını engelleyecek faaliyetlerin yapılması.itenin güvenliğini tehdit edecek, sitenin ve kullanılan yazılımların çalışmasını engelleyecek yazılımların kullanılması, faaliyetlerin yapılması, yapılmaya çalışılması ve bilgilerin alınması, silinmesi, değiştirilmesi.


Madde 2 – Sorumluluklar


2.1. wafrabe.com’u ziyaret eden kullanıcıların bilgileri (ziyaret süresi, zamanı, görüntülenen sayfalar) kullanıcılara daha iyi hizmet edebilmek amacı ile takip edilmektedir. Bu bilgiler, gizlilik şartlarına bağlı kalınarak, içeriği genişletmek ve iyileştirmek amacı ile reklam vb. konularda işbirliği yaptığımız firmalarla paylaşılmaktadır. Buradaki amaç, sitenin kullanıcılarına sunduğu deneyimi geliştirmek ve wafrabe.com’u geliştirmektir.

2.2. wafrabe.com kullanıcısı, kayıt için gerekli olan bölümleri doldurup elektronik posta adresini onayladıktan sonra işbu sözleşmede belirtilen şartlara uymak koşulu ile, elektronik posta adresini ve şifresini girerek wafrabe.com sitesini kullanmaya başlayabilir.

2.3. Kullanıcı, wafrabe.com sitesi ve hizmetlerinden yararlanırken, Türk Ceza Kanunu, Türk Ticaret Kanunu, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Marka ve Patent Haklarının Korunması ile ilgili Kanun Hükmünde Kararnameler ve yasal düzenlemeler, Borçlar Yasası, diğer ilgili mevzuat hükümleri ile wafrabe.com’un hizmetlerine ilişkin olarak yayımlayacağı her türlü duyuru ve bildirimlere uymayı kabul eder. Bu bildirimlere ve yasalara aykırı kullanım sebebiyle doğabilecek hukuki, cezai ve mali her türlü sorumluluk kullanıcıya aittir.

2.4. Kullanıcının işbu sözleşmede belirtilen yükümlülüklere veya wafrabe.com sitesinde bildirilen genel kurallara uymamasının tespiti halinde, kullanıcının wafrabe.com’dan yararlanması wafrabe.com tarafından süreli veya süresiz olarak engellenebilir ve/veya hesabı kapatılabilir.

2.5. Kullanıcı, diğer kullanıcıların ve ziyaretçilerin wafrabe.com’u kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı hareketlerde bulunamaz, sunucuları ya da veri tabanlarını otomatik programlar yükleyip zorlayamaz/kilitleyemez ve hile girişimlerinde bulunamaz. Bulunması halinde üyeliğinin sonlandırılacağını ve durumdan doğabilecek her türlü hukuki, cezai sorumluluğu kabul eder.

2.6. Kullanıcı, wafrabe.com’dan kopyalanmış veya yazıcı ile yazdırılmış hiçbir materyal üzerinden Telif Hakkı, Ticari Marka ve her türlü Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamı notlarını silemez veya çıkartamaz.

2.7. Üyelik iptali ve hesap silme işlemi, kullanıcı tarafından wafrabe.com üzerinden yapılabilir. Üyeliğini bitiren kullanıcının siteye giriş yetkisi iptal edilecektir. Üyeliğini iptal eden kişi bu işlemin geri dönüşü olmadığını kabul eder.

2.8. Site kullanıcılarının birbirleri ya da üçüncü şahıslarla olan ilişkileri kişilerin sorumluluğundadır.

2.9. Site üzerinde belirli bölümlerde o bölüme özel farklı kurallar ve yükümlülükler belirtilebilir. Bu bölümleri kullanan kişi ve kuruluşlar peşinen belirtilen bu kuralları kabul etmiş sayılır.

2.10. Kullanıcılarımızın kişisel bilgilerini ve gizliliklerini korumak için aldığımız önlemler ve bu konudaki genel politikamızı okumak için, lütfen “Kişisel Verilerin Korunması ve Gizlilik Politikası” bölümünü okuyunuz.

2.11. Kullanıcı site üzerinden yapacağı alışverişlerde kullanacağı ödeme bilgilerinin (kredi kartı, GSM numarası bilgileri v.b.) doğru olduğunu, bunlardan kaynaklanan hukuki ve cezai sorumlulukların kendisine ait olduğunu kabul ve taahüt eder.

2.12. Kullanıcılar, işbu sözleşmeyi kabul ederek, siteyi kullanmaya başladıklarında bu şartlara uymayı taahhüt ederler.

Madde 3 – Tebligat Adresleri

3.1. wafrabe.com sitesi kullanıcılarından posta adreslerini peşinen talep etmemektedir. Ancak, kullanıcının wafrabe.com’a bildirdiği elektronik posta adresi, bu sözleşme ile ilgili olarak yapılacak her türlü bildirim için yasal adresin isteneceği elektronik posta olarak kabul edilir.

3.2. Taraflar, mevcut elektronik postalarındaki değişiklikleri yazılı olarak diğer tarafa 3 (üç) gün içinde bildirmedikçe, eski elektronik postalara yapılacak isteklerin geçerli olacağını ve kendilerine yapılmış sayılacağını kabul ederler.


3.3.  wafrabe.com’un kullanıcının kayıtlı elektronik posta adresini kullanarak yapacağı her türlü bildirimin elektronik postanın wafrabe.com tarafından gönderilmesinden 1 (bir) gün sonra kullanıcıya ulaştığı kabul edilecektir. Bu şartlar, wafrabe.com’un kullanımıyla ilgili genel kuralları ve yasal sorumlulukları içermektedir.Kullanıcı, bu katılım sözleşmesinde yer alan maddelerin tümünü okuduğunu, anladığını, kabul ettiğini ve kendisiyle ilgili olarak verdiği bilgilerin doğruluğunu onayladığını beyan, kabul ve taahhüt eder.

#